Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Grant nr 13 - Nietolerancja i dyskryminacja w życiu szkolnym

 

 

Grant nr 13

Nietolerancja i dyskryminacja w życiu szkolnym

Kierownik grantu : Beata Rola
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Temat szkolenia Grupa
nr
Termin
szkolenia
Liczba godzin Zapisy
Nietolerancja i dyskryminacja w życiu szkolnym I 16.09.2017 10 Zapisz się...
II 21.10.2017 10 Zapisz się...

 

 


W ramach tegorocznych grantów Mazowieckiego Kuratora Oświaty zapraszamy na szkolenie:

 


Nietolerancja i dyskryminacja w życiu szkolnym

 

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze sposobami udzielania podstawowego wsparcia osobom dyskryminowanym w szkole – zarówno w aspekcie indywidulanym, jak i na gruncie klasowym.

Adresaci: nauczyciele, nauczyciele – specjaliści, pedagodzy, pedagodzy specjalni,  psychologowie i terapeuci, rady pedagogiczne.

Program szkolenia:

  1. Stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja -  istota, uwarunkowania.
  2. Rozpoznawanie dyskryminacji w szkole.
  3. Reagowanie na zachowania dyskryminujące i zjawiska nietolerancji w szkole.

godzin: 10

Termin:

  1. grupa - 16 września 2017 r godz. 9.00 - 16.30, sala nr 1 parter
  2. grupa - 21 października 2017 godz. 9.00 - 16.30, sala nr 21 parter

 
Miejsce: MSCDN, Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9.

Szkolenie jest bezpłatne.

Prowadzący:

dr Beata Rola - konsultantka ds. kształcenia specjalnego i integracyjnego. Od wielu lat związana z działalnością Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym w Warszawie i Akademią Pedagogiki Specjalnej. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność szkoleniową w zakresie: diagnozowania i korygowania zaburzeń zachowania oraz metod pracy stymulujących rozwój poznawczy uczniów ze SPE. Trenerka programu „ Szkoła bez homofobii”.  Pełni funkcję eksperta w Europejskiej Agencji Rozwoju Edukacji Uczniów ze Specjalnymi Potrzebami oraz rzeczoznawcy  MEN w zakresie pedagogiki specjalnej.  Jest liderem edukacji włączającej oraz autorką publikacji dotyczących pracy w grupie.

Beata Czyżewska  – nauczycielka konsultantka ds. technologii informacyjnej i informacji pedagogicznej z wieloletnim doświadczeniem wychowawcy klasy i doradcy metodycznego. Autorka i realizatorka programów szkoleniowych dla nauczycieli o tematyce cyberprzemocy, przeciwdziałania mowie nienawiści w sieci i bezpieczeństwa uczniów w cyfrowym świecie. Kilkukrotna liderka akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu” w ramach programu Komisji Europejskiej "Safer Internet".

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej. Zapisy od 1 września 2017 na stronie  warszawa.mscdn.edu.pl,  zadanie grantowe: nr 13.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 

  • I grupa do dnia 11 września  2017.
  • II grupa do dnia 13 października  2017.

Szczegółowych informacji udziela kierownik szkolenia – Beata Rola
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. : (22) 536-60-87  pn.-pt. w godz. 10:00 -15:00.