Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

27 II 2018 - Nauczanie historii w szkole podstawowej w klasach IV – VIII

 

 

 


Szanowni Państwo,
Nauczyciele  historii /szkoła podstawowa/
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli  Wydział w Warszawie ma   zaszczyt zaprosić Państwa na warsztaty metodyczne:


Nauczanie historii w szkole podstawowej w klasach IV – VIII,


które odbędą się 27 lutego   2018 roku (wtorek) w godzinach 15.00 - 20.00 w MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, Warszawa, sala numer 127, piętro I.

Cele warsztatów metodycznych:
- zapoznanie ze strukturą i założeniami nowej podstawy programowej z historii
- doskonalenie kompetencji nauczycieli  w zakresie planowania pracy na lekcjach historii w klasie IV i VII szkoły podstawowej.

W programie:

  • Struktura i założenia nowej podstawy programowej z historii w szkole podstawowej.
  • Planowanie pracy na lekcjach historii w klasie IV szkoły podstawowej.
  • Projektowanie zajęć z historii w klasie VII z uwzględnieniem programów nauczania, podręczników i wykorzystaniem źródeł historycznych.

Prowadząca:    
dr Teresa Stachurska-Maj -  nauczyciel konsultant ds. historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli  w Warszawie. Adiunkt w Instytucie Badań Edukacyjnyjnych. Autorka podręczników i pomocy dydaktycznych do historii i wos-u.


Forma doskonalenia zawodowego jest bezpłatna. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia.


Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej [Formularz zgłoszeniowy] pod adresem www.warszawa.mscdn.edu.pl → Aktualności. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536 60 73, pn; wt; czw; pt;  w godz.11.00- 14.00,
śr; 16.00-18.00 lub w sekretariacie rejestracji  kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536-60-66.