Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

14 XI 2017 - Reforma edukacji od 2017 r. Wdrażanie nowej podstawy programowej z geografii w szkole podstawowej

 

 

Szanowni Państwo,
nauczyciele geografii szkół podstawowych,

zapraszamy na warsztaty metodyczne:

 

Reforma edukacji od 2017 r.
Wdrażanie nowej podstawy programowej z geografii w szkole podstawowej

 

Cele ogólne:

  • Kształtowanie kompetencji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych  w zakresie wdrażania nowej podstawy programowej  z geografii w szkole podstawowej.
  • Analizowanie zmian w nowej podstawie programowej  z geografii.

Rodzaj formy: warsztaty metodyczne
Termin: 14 listopada  2017 r. (wtorek), w godz.15.00- 19.00
Liczba godz.: 5

Program szkolenia:

  1. Status prawny oraz struktura nowej podstawy programowej z  geografii realizowanej w szkole podstawowej.
  2. Analiza zmian w podstawie programowej z geografii w odniesieniu do wymagań, działów tematycznych, korelacji z innymi przedmiotami i ramowych planów nauczania.
  3. Warunki realizacji nowej podstawy programowej z geografii.
  4. Wybór i dostosowanie programów nauczania do potrzeb i możliwości rozwojowych uczniów oraz warunków, w których funkcjonuje szkoła.

Koszty: bezpłatnie

Miejsce: MSCDN, Warszawa, ul. Świętojerska 9, sala 119 (I piętro)

Prowadząca: Anna Grzybowska –nauczyciel mianowany;  konsultant w OEIiZK,  absolwentka WGiSR na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała we wszystkich typach szkół. Jest egzaminatorem maturalnym z geografii. Specjalizuje się w zastosowaniach technologii informacyjno – komunikacyjnych w nauczaniu i uczeniu się geografii. Opracowuje programy i prowadzi szkolenia dla nauczycieli geografii oraz innych przedmiotów przyrodniczych. Jest współautorką scenariuszy lekcji geografii bazujących na technologii GIS. Autorka wielu publikacji dotyczących zastosowania technologii informacyjnej w nauczaniu geografii.

Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej z zakładki  [Oferta bieżąca -zapisy] strony MSCDN.

Ważne!
W przypadku rezygnacji ze szkolenia prosimy o pilną informację zwrotną z tytułem szkolenia w temacie wiadomości wysłanej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Ewa Pyłka-Gutowska
najlepiej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,  tel. 506-386-045  (najlepiej sms)